/ Blog

Czy warto zimą montować rolety?

Czy warto zimą montować rolety?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule brzmi TAK i w zasadzie mogłoby to zakończyć temat. Warto jednak przypomnieć kilka argumentów, które przemawiają za zakupem rolet zimą.

Wbrew pozorom zima jest porą roku, podczas której podobnie jak latem, potrzebujemy ochrony przed światłem słonecznym. Taką rolę spełni właśnie roleta. Zimą słońce nie świeci może codziennie, ale warto zauważyć, że podczas bezchmurnych dni jest bardzo intensywne, dodatkowo odbijając się od śniegu i lodu. W miesiącach zimowych słońce wisi też nad horyzontem nieco niżej niż latem, przez co jeszcze bardziej "zagląda" do naszych okien. Mimo tego, że jesteśmy go spragnieni, to może czasem przeszkadzać - choćby podczas oglądania telewizji czy pracy przy komputerze.

Rolety pełnią również ważną funkcję zasłaniającą wnętrze naszego pokoju przed światem zewnętrznym. Właśnie ta funkcja jest zimą wykorzystywana najczęściej. Szybko zapadający zmrok, późno budzący się ranek powodują, że częściej zapalamy światło. Nasz pokój widać wtedy z zewnątrz jak "na dłoni". Właśnie zimą, gdy jest ciemno na zewnątrz, rolety są idealnym rozwiązaniem. Zasłaniają nas przed wzrokiem przechodniów lub osób mieszkających naprzeciwko. Dotyczy to nie tylko osób mieszkających w domu jednorodzinnym, gdzie okna są nisko. Równie istotne jest to dla mieszkańców bloków, takich jak te w Tarnowie czy Rzeszowie.

Zasłanianie okna niesie za sobą także inną ważną zaletę. Jednym ruchem ręki, gdy opuszczamy roletę, odmieniamy jednocześnie wnętrze naszego pokoju. Zamiast szyby pojawia się w naszym oknie kolorowa, dekoracyjna tkanina. Nasze mieszkanie od razu wygląda inaczej. Rolety to doskonała odmiana dla wnętrza naszego domu.

Warto pamiętać, że nie tylko lato jest okresem, kiedy rolety przydają się najbardziej. Można chyba pokusić się o stwierdzenie, że zimą wykorzystujemy ich zalety równie często.

Jakie rolety szczególnie polecamy?

Ten rok pokazał, że najwięcej sprzedawaliśmy rolet dzień i noc

Sprawdź naszą ofertę rolet dzień i noc

Czytaj także: