/ Blog

Jakie kolory wnętrz będą modne w 2021 roku?

Poszukujesz ciekawych inspiracji do urządzenia swojego mieszkania? Nie wiesz, na jaką kolorystykę postawić? Mamy dla Ciebie intrygujący trop. Otóż branżą dekoracyjną wstrząsnęło niedawne tegoroczne ogłoszenie przez Pantone Color Institute koloru roku 2021! Ten renomowany opiniotwórczy instytut niezwykle trafnie rozpoznaje rynkowe trendy, dlatego warto kierować się ich wskazówkami we własnych aranżacjach. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jakie barwy będą święcić triumfy w wielu domach. Zapraszamy do lektury!

Najmodniejsze kolory na 2021 rok!

Rok 2020 był dla nas wszystkich dość nietypowy. Dlatego też Pantone Color Institute nietypowo wybrał aż dwa odcienie zamiast jednego, jak to było dotychczas. Członkowie instytutu kierowali się w wyborze kolorów pandemicznymi realiami, chcąc zaakcentować nadzieję na lepszy, stabilniejszy czas. Werdyktem specjalistów od języka barw w 2021 roku najmodniejsze będą:

  • uspokajająca szarość” 17-5104 Ultimate Grey – odcień ten nawiązuje do odcieni fundamentów budynków oraz kamieni i skał, które symbolizują trwałość i stabilność, których, jak się wydaje, trochę wszyscy obecnie potrzebujemy;
  • słoneczna żółć” 13-0647 Illuminating – barwa ta ma wprowadzać radosne akcenty do naszych wnętrz, wyrażając tym samym nadzieję na lepsze jutro.

Zdaniem ekspertów, takie połączenie ma stanowić „Mariaż kolorów, niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu”. My również wyczuwamy, że spokój szarości, przełamany promienną żółcią pozwoli stworzyć naprawdę unikatową atmosferę w naszych mieszkaniach.

Żaluzje, rolety, plisy w odcieniach 2021 roku

W naszym sklepie El Deko oferujemy szeroką gamę żaluzji, rolet, moskitier oraz plis, dostępnych właśnie w tych modnych odcieniach. Dzięki tak bogatemu asortymentowi  nasi klienci bez problemu będą mogli dobrać estetyczne i funkcjonalne osłony, dobrane względem własnych, indywidualnych preferencji. Rozmaite faktury czy grubości osłon to nie wszystko. Również istnieje możliwość zadecydowania nie tylko o kolorze tkaniny, ale także i tworzywa, z jakiego wykonane zostaną profile. Szczególnie uspokajająca szarość wydaje się na tyle uniwersalnym odcieniem, że z powodzeniem można ją łączyć zarówno z metalicznym aluminium, jak i drewnem w najróżniejszych odcieniach brązu. Podobnie słoneczna żółć będzie się dobrze komponować z drewnianymi profilami oraz skutecznie ociepli chłodny metal.

Uspokajająca szarość, czyli klasyczna elegancja

Stonowane spokojne szarości od zawsze cieszyły się popularnością na rynku osłon okiennych. Subtelnie przebijające przez nie światło wprowadza do wnętrza kojącą atmosferę. Osłony w takim kolorze bardzo dobrze prezentują się w minimalistycznych wnętrzach w stylu skandynawskim oraz industrialnym. Szarości stanowią klasyczne i eleganckie rozwiązanie, które od lat doceniają nasi klienci.

Słoneczna żółć ożywi każde wnętrze

Natomiast słoneczna żółć doskonale sprawdzi się szczególnie w pochmurne ponure dni, kiedy brakuje nam pogodnej atmosfery. Zamawiając rolety, żaluzje czy plisy w żółtej tonacji już zawsze, niezależnie od pogody, będziemy mogli cieszyć się słonecznym blaskiem w mieszkaniu. Ten odcień zalecamy również zwłaszcza do pokoju dziecięcego jako uniwersalną alternatywę dla różowych czy niebieskich barw w zależności od płci dziecka. Słoneczna żółć skutecznie rozświetli dni naszych pociech, zapewniając im przyjazną i bezpieczną przestrzeń do codziennych zabaw. Ponadto zachęcamy również do łączenia tych odcieni w bliskim sąsiedztwie, najlepiej w jednym pomieszczeniu. W ten sposób uzyskamy z pewnością intrygujący efekt. Zatem serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu El Deko, gdzie znajdziecie szare żaluzje oraz żółte rolety wysokiej jakości w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy, że to klasyczne rozwiązanie, przełamane orzeźwiającym akcentem będzie się doskonale prezentować w każdego rodzaju wnętrzu – od tradycyjnych po te zdecydowanie bardziej nowoczesne. Niech 2021 rok wniesie stylowe ciepło i przytulny design do naszych wnętrz!

 

 

Czytaj także: