/ Blog

Jakie rolety i żaluzje pasują do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski od wielu sezonów niezmiennie święci triumfy w polskich mieszkaniach. Pokochaliśmy prostotę i ciepło tych minimalistycznych aranżacji prosto z Północy. Jednak, żeby osiągnąć upragniony efekt skandynawskiego wnętrza, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na umeblowanie naszych pomieszczeń, ale i pozostałe wyposażenie, tj. rolety czy żaluzje. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się wskazać jakie rolety i żaluzje pasują do wnętrza w stylu skandynawskim. Zachęcamy do lektury!

Żaluzje w stylu skandynawskim

Rozpocznijmy od klasycznych żaluzji w stylu skandynawskim. Na rynku osłon okiennych dostępne są przede wszystkim żaluzje aluminiowe oraz drewniane. W zależności od tego, jaki model skandynawskiego wystroju chcemy zastosować w swoich wnętrzach, powinniśmy zdecydować się na różne typy żaluzji.

Żaluzje aluminiowe

Te wykonane z aluminium zdecydowanie bardziej dopasują się do mieszkań osób, ceniących sobie surową prostotę i chłód. Szczególnie żaluzje aluminiowe w odcieniu bieli będą się elegancko komponować z jasnym wystrojem pomieszczenia, nie zaciemniając tak bardzo wnętrza, które ma przecież sprawiać wrażenie przestronnego i słonecznego. Oprócz walorów estetycznych żaluzje aluminiowe są wyjątkowo funkcjonalne i z pewnością będą służyć przez długi czas.

Żaluzje drewniane

Podobnie wiele osób ceni sobie w skandynawskich aranżacjach ciepło i jasność, które najłatwiej jest uzyskać, wykorzystując elementy wykonane z jasnych gatunków drewna. Wobec tego żaluzje drewniane lub bambusowe doskonale się sprawdzą w takim przypadku, przydając mieszkaniu przytulny rys oraz wrażenie naturalnego ciepła. To rozwiązanie polecamy zwłaszcza osobom, które posiadają drewnianą podłogę lub inne drewniane elementy wystroju. Ponadto zwłaszcza bambusowe żaluzje będą wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem, z uwagi na komfort użytkowania tak lekkich modeli.

Rolety w stylu skandynawskim

Niektórzy z nas wolą jednak bardziej estetykę rolet niż żaluzji. Wobec tego, wybierając rolety w stylu skandynawskim, warto jest postawić na proste rolety materiałowe bez zbędnych udziwnień. Zamiast przesadnie wzorzystych modeli, wybierz całkowicie gładkie rolety w jednolitym kolorze. Tak klasyczne rozwiązanie sprawi, że rolety doskonale sprawdzą się w każdego rodzaju pomieszczeniu.

Czytaj także: