/ Blog

Jakie rolety na duże okna są najlepsze

Duże okna to ogromny atut wielu mieszkań. Coraz częściej architekci sięgają po wielkie, przeszklone powierzchnie. Zapewniają one lepsze doświetlenie pomieszczenia. Jest też wiele korzyści estetycznych. Z jednej strony szeroki, a nawet panoramiczny widok na ogród. Z drugiej natomiast takie okna doskonale uzupełniają wystrój wnętrza i są ciekawym akcentem architektonicznym z zewnątrz. Jednak problem pojawia się przy doborze rolet. Jaka osłona będzie najlepsza na takie okno?

Jakie rolety na duże okna znajdziesz u nas?

W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju rolety, które doskonale nadają się przy dużych oknach. Jakie rolety na duże okno wybierzesz? Zależy to tylko od Ciebie. Jednak na Twój wybór na pewno może wpłynąć między innymi:

  • Styl wnętrza. Jeden wystrój będzie wymagał bogato zdobionych rolet rzymskich, inny lepiej będzie współdziałał z prostymi roletami materiałowymi.
  • Funkcjonalność. Choć wszystkie rodzaje rolet służą w tym samym celu, każdy robi to nieco inaczej. Na przykład rolety dzień i noc zapewniają lepszą kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jednak ich konstrukcja jest bardziej skomplikowana, co może wpływać na sposób czyszczenia.
  • Własne upodobania. Gust często ma decydujące znaczenie przy wyborze odpowiedniej rolety. Dlatego nie można lekceważyć tego aspektu.

Sprawdź sam najbardziej popularne rodzaje rolet w naszym sklepie.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie składają się w bardzo charakterystyczny sposób. Nie nawijają się one na rurkę, ale składają w dekoracyjne fałdy, stając się tym samym piękną ozdobą każdego salonu. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w bardziej ozdobnych stylach, jak na przykład glamour. Są one również łatwiejsze do zamontowania dzięki stosunkowo prostemu mechanizmowi podnoszenia. Maksymalny wymiar rolety rzymskiej jaki możesz u nas zakupić poprzez nasz konfigurator rolet to 2000x2600 mm. W przypadku gdy potrzebujesz większe rozmiary zapytaj o indywidualną wycenę.

Rolety dzień i noc

W roletach dzień i noc zastosowano dwie równoległe tkaniny, które można przesuwać względem siebie. Jedna z nich jest zrobiona z przeźroczystej siateczki, która przepuszcza częściowo promienie słoneczne. Druga natomiast całkowicie je zatrzymuje. Oprócz tego możliwe jest także podniesienie całej rolety, aby całkowicie odsłonić okno. Pozwala to na lepszą kontrolę ilości promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia. Są one też bardziej rozproszone na całe pomieszczenie. Poza tym jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnych domach. Rolety dzień i noc wolnowiszące zamówisz u nas w maksymalnym wymiarze 2400x2600 mm

Rolety materiałowe

W ofercie mamy też klasyczne rolety materiałowe urzekające swoją prostotą. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku pomieszczeń w prostym stylu, które stawiają przede wszystkim na funkcjonalność. Powszechność rolet materiałowych powoduje również, że wybór kolorów i wzorów jest w tym przypadku bardzo duży, więc łatwiej dopasować je do swoich preferencji. W naszym sklepie znajdziesz rolety w maksymalnym wymiarze 2400x2600 mm. Jeżeli potrzebujesz większe wymiary to pamiętaj, że ten typ rolet pozwala na łączenie tkaniny (zszywanie lub klejenie), dlatego możemy zaproponować ci większe wymiary nawet na 3600 mm szerokości rolety.

Pomożemy Ci w najlepszym wyborze

Jakie rolety na duże okno zatem wybrać? To nie jest proste zadanie. Do wyboru są różne produkty dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Rozumiemy klientów, którzy nie mogą się zdecydować na jedno właściwe rozwiązanie. Dlatego też, wykorzystując nasze doświadczenie i wiedzę, możemy zaproponować optymalne rozwiązanie do Twojego dużego okna. Zadzwoń do nas, a z pewnością rozwiejemy Twoje wątpliwości i zaproponujemy rozsądne wyjście.

A tak na koniec zupełnie szczerze od nas – My jesteśmy zwolennikami rolet rzymskich. Dlaczego? Są piękne, pasują do większości styli oraz można je prać przez co będą służyć przez wiele lat

 

Czytaj także: