/ Blog

Najpiękniejsze rolety rzymskie

Poszukujesz nietypowych inspiracji dla swojego mieszkania? Chcesz znaleźć naprawdę wyjątkowe osłony okienne? Doskonale, ponieważ w dzisiejszym artykule przedstawimy najpiękniejsze rolety rzymskie, które, dzięki swojej designerskiej prezencji, uświetnią każde wnętrze! Wszystkie osoby zainteresowane, serdecznie zachęcamy do lektury!

Roleta rzymska – co to jest?

Jeżeli zastanawiacie się, co to jest roleta rzymska, to oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, jest to domowy element dekoracyjno-użytkowy związany z Rzymem. Była już znana od czasów antycznych, przede wszystkim w stolicy Italii. Początkowo określano tym mianem zwykłe tkaniny, które wieszano w oknach, aby zapobiec nadmiernemu działaniu słońca oraz kurzeniu się okien. Współczesne rolety rzymskie oczywiście nadal pełnią tę praktyczną funkcję, co ich prototypy sprzed wieków, jednak tym, co zdecydowanie najbardziej je wyróżnia, jest ich funkcja estetyczna. Nie bez powodu mówi się o nich, że są najpiękniejsze!

Rodzaje rolet rzymskich

W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju rolety rzymskie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Wyróżniamy trzy warianty takich rolet: rolety rzymskie z mechanizmem kasetowym, z mechanizmem sznurkowym oraz rolety rzymskie na karnisz. Każdy z poszczególnych typów będzie nieco się różnić, zwłaszcza w praktycznej kwestii codziennego użytkowania czy samego mocowania – niewątpliwie najłatwiejszym w montażu typem rolet będzie ten na karnisz, które wiesza się jak firanki czy zasłony. Walory estetyczne rolet rzymskich pozostają na szczęście te same – każdy typ pięknie się układa i dodaje niepowtarzalnego uroku pomieszczeniu.

Rolety rzymskie – charakterystyka tkanin

Innym podziałem, który ma ogromne znaczenie podczas wyboru rolet rzymskich, jest podział ze względu na tkaniny. W zależności od Twoich indywidualnych upodobań dobierz wedle uznania:

  • tkaniny woalowe firankowe – gładki poliester zapewni subtelne zaciemnienie;
  • tkaninę Cotton Panama – gładka bawełna pozwoli na średnie zaciemnienie;
  • tkaninę Black & White – bawełniano-poliestrowe geometryczne wzory pozwalają na duże zaciemnienie;
  • tkaninę Tropical Island – intrygujące motywy roślinno-zwierzęce na bawełnianej rolecie średnio zaciemnią wnętrze;
  • tkaninę Pastel Forest – roślinne wzory na bawełnie oznaczają średnie zaciemnienie;
  • tkaninę Urban Jungle – roślinne motywy na matowym materiale średnio zaciemnią pomieszczenie;
  • tkaninę Retro Glam – stylowy kropkowany poliester pozwoli na średnie zaciemnienie;
  • tkaniny Blackout – 100% zaciemnienia, dzięki gładkiemu poliestrowi.

Gwarantujemy, że każdy znajdzie odpowiednie rolety dla siebie, a Twoje wnętrza zyskają absolutnie nowe oblicze!

Rolety rzymskie – ekskluzywna ozdoba okien

Swoje unikatowe piękno rolety rzymskie zawdzięczają zastosowaniu naprawdę wysokiej jakości tkanin, które efektownie układają się w równomierne fałdy materiału na dole rolety po jej zwinięciu. Takie ekskluzywne rolety rzymskie mogą z powodzeniem zastępować klimatyczne zasłony w sypialni lub salonie. Natomiast dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych tkanin w naszej ofercie bez problemu dopasujesz dany rodzaj do każdej dotychczasowej aranżacji wnętrza. Dobieraj ulubione kolory, optymalną grubość pod kątem danego pomieszczenia, intrygujące faktury oraz niepowtarzalne wzory – rolety potrafią naprawdę całkowicie odmienić charakter wnętrza, zwłaszcza kiedy są zasłonięte, a światło z zewnątrz delikatnie przebija się do środka, tworząc przytulną atmosferę. Zakochaj się w ozdobnym lambrekinie u dołu rolet rzymskich! Mamy nadzieję, że nasz artykuł odsłonił nieznane Ci dotąd walory rolet rzymskich, które często bywają niedoceniane na polskim rynku. Subtelna i elegancka draperia u dołu rolety powinna zagościć w coraz większej ilości mieszkań, a nawet biur. Dobierz wymarzone rolety rzymskie w odpowiednich wymiarach oraz stylu. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Czytaj także: