/ Blog

Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc – wygoda z elegancją

Rolety dzień i noc to niezwykle efektowne połączenie zalet żaluzji i rolet. Łączą w sobie możliwość regulacji natężenia światła, jakie daje typowa żaluzja oraz elementy dekoracji podobne do tych, do których przyzwyczaiły nas typowe rolety.

Zasada działania rolety dzień i noc jest bardzo prosta. Roleta złożona jest z dwóch rodzajów materiału o różnej przepustowości światła. Jeden to pasy zaciemniające, drugi to pasy z delikatnej tkaniny przepuszczającej promienie świetlne. Dwie warstwy tkaniny ustawiamy przy użyciu typowego mechanizmu łańcuszkowego. Pasy przesuwają się i w ten sposób szybko i łatwo możemy zdecydować, ile słońca chcemy wpuścić do pomieszczenia.

W sytuacjach gdy chcemy zasłonić okno, wystarczy roletę dzień i noc ustawić w takiej pozycji, aby zaciemniające pasy ustawiły się obok siebie. Uzyskujemy wówczas efekt analogiczny jak w przypadku typowej rolety. Całe okno jest dokładnie zasłonięte.

Gdy chcemy, aby do pomieszczenie docierało światło przesuwamy roletę, tak aby pasy zaciemniające nachodziły na siebie. Wówczas podobnie jak w przypadku żaluzji możemy regulować dostęp światła.

W przypadku, gdy chcemy w pełni cieszyć się pogodą lub widokiem za oknem, wystarczy roletę dzień i noc całkowicie zwinąć - podobnie jak standardową. Analogicznie jak w przypadku typowych rolet, również wersje dzień i noc mogą być montowane zarówno do okna wraz z listwami bocznymi, jak i na ścianę lub do sufitu.

Jedną z głównych zalet rolety dzień i noc jest jej elegancki wygląd i walory dekoracyjne. W połączeniu z różnorodnością dostępnych kolorów i materiałów daje to fantastyczne efekty wizualne. Z pewnością każdy dobierze  roletę dzień i noc do swojego pomieszczenia.

W przeciwieństwie do tradycyjnej rolety, wersja dzień i noc pozwala nam na rezygnację nie tylko z zasłon ale i firanek. W zależności od ustawienia może bowiem spełniać role i jednych i drugich.

Sprawdź naszą ofertę rolet dzień i noc (https://www.el-deko.pl/rolety/rolety-dzien-i-noc

Czytaj także: