/ Blog

Rolety rzymskie - jak odmienić wygląd okna?

Rolety rzymskie - jak odmienić wygląd okna?

Funkcjonalne, eleganckie i łatwe w utrzymaniu czystości - właśnie takie są rolety rzymskie. Idealnie sprawdzają się do salonu, kuchni, łazienki, a nawet pokoju dziecka! Kilka praktycznych metod montażu pozwala na montaż rolety idealnie dopasowany do okna, a co równie ważne - rolety rzymskie doskonale prezentują się w każdym wnętrzu i oprócz skutecznej ochrony przed promieniami słonecznymi pełnią funkcję dekoracyjną.

Przytulny klimat wnętrza

Firanki, zasłony i inne dekoracyjne elementy okna od pewnego czasu odchodzą w zapomnienie, szczególnie we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu, gdzie najzwyczajniej większość tego rodzaju elementów nie pasuje. Doskonałą alternatywą są rolety rzymskie, które nie tylko skutecznie chronią przed intensywnym działaniem promieni słonecznych lub ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale nadają wspaniałego klimatu każdemu wnętrzu! Dzięki temu, że są dostępne w wielu kolorach do wyboru idealnie pasują do stylu skandynawskiego, glamour, czy nowoczesnego.

Skuteczna osłona przed światłem

Duża ilość naturalnego światła wpadającego przez okno jest przyjemna, ale niekoniecznie w godzinach wczesno porannych w weekend, kiedy odsypiamy zapracowany tydzień. Promienie słońca często przeszkadzają także podczas seansu filmowego czy pracy na komputerze, kiedy odbijają się na monitorze. Doskonałym rozwiązaniem na tego typu przeszkody będzie roleta rzymska, która skutecznie rozprasza promienie słońca, tym samym nie powodując całkowitej ciemności we wnętrzu. Co więcej, w naszym sklepie dostępne są rolety rzymskie o różnym stopniu zaciemnienia, dzięki czemu można je idealnie dopasować według zapotrzebowania.

Rolety rzymskie do wszystkich pomieszczeń

Roleta rzymska jest niezwykle funkcjonalna, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Czy to w kuchni, łazience, salonie czy w biurze w sporej korporacji. Co więcej, rolety rzymskie pełnią funkcję dekoracji! Przeglądając inspiracje wnętrzarskie możemy zauważyć właśnie tę formę osłony na oknach w wielu różnych pomieszczeniach. Jeśli więc zastanawiasz się, co zmienić we wnętrzu, aby nabrało nieco więcej przytulnego klimatu roleta rzymska w kolorze pasującym do całości świetnie sprawdzi się w swojej roli.

Rolety rzymskie nadadzą lekkości i elegancji, estetycznie będą prezentować się na oknie jednocześnie nie zajmując sporo przestrzeni, dzięki czemu będą idealnie także w kuchni, w której okno znajduje się np. tuż nad blatem.

Okno w pokoju dziecka

Zastanawiasz się, czy roleta rzymska będzie odpowiednia do dziecinnego pokoju? W końcu mały artysta wszędzie znajdzie odpowiednie miejsce na swoje kolejne dzieło namalowane flamastrami - nawet na rolecie. Na szczęście rolety rzymskie są o tyle wygodne, że można je prać w pralce! Wystarczy ściągnąć roletę, sprawdzić zalecenia producenta co do prania, wysuszyć i ponownie cieszyć się pięknie wyglądającą roletą rzymską - jak nową! Ponadto szeroki wybór tkanin i kolorów pozwoli dopasować idealny odcień pasujący do pokoju dziecka.

Rolety rzymskie to nowoczesne rozwiązanie idealnie sprawdzające się w każdym pomieszczeniu - są łatwe w utrzymaniu czystości, pięknie się prezentują, a przy tym skutecznie rozpraszają światło.

Czytaj także: