Home / Rolety

Rolety okienne wewnętrzne

Zamów Rolety online wybierz produkt, wpisz wymiary, wybierz tkaninę lub wzór

Ochrona prywatności nocą i ozdoba za dnia, czyli rolety okienne

Na stworzenie w domu doskonałego nastroju składa się wiele elementów, na które zwracamy uwagę każdego dnia. Cała sztuka polega na odpowiednim dobraniu do siebie kolorów oraz umiejętnym przeplataniu różnych wzorów i kształtów, zwłaszcza w przypadku mebli. Są jednak drobne elementy każdego pokoju, które stanowią prawdziwą wisienkę na torcie. Takie są właśnie rolety do okien. Niewielkie dodatki, ale mające ogromne znaczenie w ostatecznym odbiorze całego pomieszczenia. Występują w przeróżnych formach oraz kolorach, dając pełne pole do popisu w kwestii wyboru idealnego wykończenia wnętrza.

Co warto wiedzieć o roletach wewnętrznych?

Zanim zdecydujemy się na kupno rolety okiennej, warto zaznajomić się z ich rodzajami. Bez względu na preferencje, rolety łączą w zjawiskowy sposób funkcjonalność z doskonałym wyglądem, zapewniając zabezpieczenie przed światłem w nocy oraz w ciągu dnia. Ich różne rodzaje oferują nam jednak odmienne możliwości. Co więc warto wiedzieć o roletach przed wybraniem konkretnego modelu? Przede wszystkim wyróżniamy 3 rodzaje rolet: rzymskie, materiałowe oraz rolety typu dzień-noc. W naszym sklepie masz również możliwość zamówienia rolet na wymiar – zostaną one w pełni spersonalizowane. Dla klientów w rejonie Mielca, Tarnowa i Rzeszowa mamy do zaoferowania montaż rolet przy zakupie.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są bardzo reprezentacyjną formą swojej kategorii. Ich ozdobna forma sprawia, że okno nie musi być dekorowane zasłonami i stanowi wspaniały element każdego wnętrza zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Szczególnie dobrze pasują one do stylu retro oraz klasycznego.

Rolety dzień-noc

Wyjątkowa forma tych rolet oferuje pełne zabezpieczenie prywatności o każdej porze. Posiadają dwie funkcje, które możesz swobodnie przełączać. W nocy chronią w pełni przed światłem ulicznym, nad ranem przed pierwszymi promieniami słońca, natomiast w ciągu dnia stoją na straży Twojej prywatności. Jest to również świetna ochrona przed upalnym słońcem w trakcie lata.

Rolety materiałowe

Ten najbardziej powszechny typ rolet oferuje ogromne możliwości pod względem dekoracyjnym i funkcyjnym. Znajdziemy wśród nich takie rodzaje jak rolety wewnętrzne w kasetach z prowadnicami, mini rolety wewnętrzne montowane na ramie okiennej oraz rolety wolnowiszące, montowane na ścianie bądź suficie. Sprawia to, że nie jesteś ograniczony ramą swojego okna, by cieszyć się osłoną przed słońcem. W naszej ofercie znajduje się ponad 300 różnych modeli rolet materiałowych.

Jak dopasować roletę do okna?

Wybierając roletę do okna, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w którym pokoju zostanie zamontowana. Do sypialni polecamy rolety, które w doskonały sposób osłonią przed promieniami słońca, warto więc zdecydować się na prowadnicę oraz wybrać roletę, która nie będzie przejrzysta. Do pokojów dziennych ciekawym wyborem będą rolety typu dzień-noc, ponieważ pozwolą one płynnie kontrolować napływ światła do pomieszczenia. Za ich pomocą możesz stworzyć przyjemny cień nawet w ciągu dnia, by w spokoju cieszyć się oglądanym filmem, bądź schronić się przed upałem. Z pomocą przychodzą rolet wewnętrzne materiałowe oraz rzymskie. Te pierwsze są niezwykle uniwersalne i dzięki bogatej kolekcji w naszej ofercie z niezwykłą łatwością dopasujesz je do wystroju wnętrz. Rzymskie rolety polecamy wszystkim osobom, które cenią sobie klasyczny wygląd wnętrz oraz oczekują od swojego okna nieco więcej niż opuszczanie rolety na noc.